Zaznacz stronę

Gdy przychodzi czas wymiany materaca nie zawsze zauważysz pierwsze oznaki. Trwałe wygniecenia, może skrzypiące sprężyny, albo co gorsza – ból pleców po wstaniu! Jeśli czujesz, że łóżko zrobiło się niewygodne to czas najwyższy poszukać nowego materaca. Dziś na tapet bierzemy materace piankowe – niezwykle popularne oraz wszechobecne modele.

Czym jest komfortowy sen?

Komfortowy sen zaczyna się od wystroju sypialni. Warto również zadbać o odpowiednie wyciszenie i unikanie urządzeń emitujących światło niebieskie około godzinę przed snem. Jednak najważniejsze będzie podłoże, na którym odpoczywamy. Zarówno materace piankowe, jak i materace sprężynowe mogą być bardzo wygodne, jednak w odmienny sposób. Przede wszystkim materace piankowe odznaczają się elastycznością oraz zapewniają przyjemne wrażenia otulenia. Dodatkowo charakteryzują się lekkością, jednocześnie będą bardzo wytrzymałymi i odpornymi na wgniecenia produktami. Zapewniają świetne podtrzymanie ciała, a w efekcie zdrowy i bardzo przyjemny sen.

Dlaczego materace piankowe są popularne?

Materace piankowe są w stanie zapewnić otulenie i zagwarantować wysoki komfort snu. Przed podjęciem decyzji o zakupie, warto poznać rodzaje pianek, z których są zbudowane. Wymienić tutaj można trzy najpopularniejsze, czyli:

  • termoelastyczne – reagują na nacisk oraz temperaturę ciała,
  • lateksowe – odznaczają się wysokimi właściwościami antyalergicznymi,
  • wysokoelastyczne – stanowią bazę wyróżniającą się trwałością oraz sprężystością.

Wszystkie te cechy sprawiają, że produkty piankowe świetnie sprawdzą się w każdej sypialni!

Dla kogo materace piankowe będą idealne?

Podczas poszukiwań idealnego materaca warto zastanowić się nad własnymi preferencjami, przyzwyczajeniami oraz potrzebami zdrowotnymi. Modele piankowe ze względu na swoją różnorodność sprawdzą się u szerokiej grupy, nawet najbardziej wymagających, amatorów komfortowego snu. Idealnie sprawdzą się w sypialni:

  • alergików,
  • osób młodszych,
  • seniorów,
  • osób lżejszych,
  • osób z podwyższoną wagą,
  • osób z bólami kręgosłupa.

A co przypadku, jeśli szybko zmieniamy wagę i nie możemy odpowiednio dopasować od siebie twardości? Najlepszym rozwiązaniem będą materace nawierzchniowe, czyli kilkucentymetrowe maty będące w stanie wpłynąć na odczuwalną twardość!

Komfort wypoczynku zależy między innymi od podłoża na którym śpimy. Skutki niedoboru snu zaczynamy odczuwać szybko, dlatego zadbaj o dobrze dobrany materac, dzięki któremu obudzisz się wyspany i pełen sił.