Zaznacz stronę

Zastanawiasz się, jak bardzo sen na odpowiednim podłożu wpływa na Twoje samopoczucie? Jeśli tak to pewnie wiesz, że zakup nowego materaca to nie lada wyzwanie. Tutaj liczy się nie tylko dobór odpowiedniej jakości produktu, ale przede wszystkim jego twardości. Sprawdź, które z twardych materacy będą dedykowane dla Ciebie.

Choć to zdrowy styl życia i odpowiednio poprowadzona dieta mają szczególne znaczenie dla naszego zdrowia to nie da się ukryć, że i sen ma na nas niewiarygodnie dobroczynne działanie. Wypoczynek na podłożu dopasowanym do naturalnych krzywizn naszego kręgosłupa oraz na materiałach, które są zdrowe i higieniczne to poranek z dobrym nastrojem i bez bólu w plecach. A czy masz świadomość, że nie każdy materac będzie dedykowany Twoim potrzebom? Każdy z nas ma inne preferencje względem snu, które na szczęście i przy ogromnej palecie produktów można spełnić.

Dla kogo zalecane jest spanie na twardym materacu?

Właściwie dla wszystkich, ale uwaga, to jak będziemy wypoczywać, a następnie czuć się po przebudzeniu, zależy od dobrania odpowiedniej twardości. Bo w skali dostępnych materacy jest wiele produktów o różnym oznaczeniu twardości. Nie zawsze są to podłoża, na których musimy czuć się jak na kamieniu, wręcz przeciwnie nie o to tutaj chodzi. Twardość materaca dostosowana do wzrostu określonej osoby oraz jej wagi, zapewnia coś na wzór przyjemnego otulenia powierzchnią materaca. Kręgosłup jest odpowiednio ułożony, a i pozostałe części ciała zyskują naturalne podparcie.

W specyfikacji twardych materacy można wyróżnić kilka określonych stref twardości i są nimi:

H2 – oznaczenie dla materacy średnio twardych i dedykowanych osobom o wadze pomiędzy 60, a 80 kg,

H3 – materace twarde i przeznaczone dla osób z wagą około 80 do 100 kg,

H4 – materace bardzo twarde dla użytkowników, których waga przekracza 100 kg.

Dzięki takiej porównawczej skali znacznie łatwiej jest nam dobrać produkt dedykowany naszym potrzebom. Nie jest to jednak jedyna wytyczna, którą należy się kierować, bo pamiętajmy, że materac musi mieć także określone rozmiary, a niekiedy i szczególny rodzaj wypełnienia.

Co sprawia że konkretne materace są dobrym wyborem dla osób szukających twardego materaca?

Przede wszystkim dopasowanie względem wagi i wzrostu określonej osoby, ale także szczególny rodzaj wykonania. Przyjmijmy za wzór chociażby model twardego materaca Hilding Breakdance. Tutaj na uwagę zasługuje przede wszystkim doskonały wkład, który został wykonany z elastycznych i bardzo przewiewnych pianek typu Flexifoam. Każda z zastosowanych pianek ma inną twardość, aby ją poczuć wystarczy przerzucić materac na jedną lub drugą stronę.

Pianki w materacu termoelastycznym 90×190 Hilding Breakdance są także odpowiednio cięte oraz wyprofilowane. To sprawia, że nie tylko zapewnią wyśmienitą wentylację dla ciała, ale przede wszystkim będą się charakteryzowały znacznie dłuższą trwałością.

Dodatkowym atutem tego twardego materaca są także pokrowce, które można zdjąć i uprać, ale przede wszystkim wykonanie podłoża w aż 7 strefach twardości. Takie nowoczesne podejście w ukształtowaniu powierzchni twardego materaca to pewność niemal idealnego dopasowania się wkładu do budowy anatomicznej użytkownika.

Materac ma wreszcie także cechy antyalergiczne, ponieważ zastosowane w produkcji materiały nie zawierają w sobie szkodliwych substancji oraz nie wywołują alergii.

Oczywiście w ofercie wiodącego producenta materacy Hilding znajdziesz jeszcze wiele innych przykładów profesjonalnych produktów do spania. Warto zwrócić uwagę na konkretne parametry charakteryzujące poszczególne modele.

Jaka jest cena twardych materacy?

Wiele zależy od rodzaju wypełnienia takiego materaca oraz dodatkowych możliwości. Co prawda taki materac może być nieco droższy niż inny, dostępny w standardzie, ale pamiętajmy, że taki produkt posłuży nam przez wiele długich lat.

Twarde materace 90×190 z pewnością zachwycą Cię starannością wykonania wszystkich elementów oraz dbałością o szczegóły!

Jaki rozmiar twardego materaca wybrać? Dostosuj jego wielkość do swojego łóżka. Pamiętaj, że łóżko dla pary wcale nie musi być wyposażone wyłącznie w jeden duży materac. Z powodzeniem możesz tutaj zastosować także dwa mniejsze modele o różnorodnych właściwościach. To dobre rozwiązanie dla osób, których waga znacznie się od siebie różni!