Zaznacz stronę

Niewygodna kanapa lub stary, wygnieciony materac, mogą skutecznie zrujnować Twoje zdrowie. Brak odpowiedniego podłoża do spania fatalnie wpływa na stan naszego kręgosłupa, który kiedy nie ma zapewnionego właściwego oparcia, wygina się w nienaturalny kształt.  W takich momentach wybawieniem jest materac nawierzchniowy, który pozwoli przywrócić komfort snu.

Dlaczego warto do spania wybrać twardy materac Galaxy LUMINOS TENCEL AG?

Nowy, dobrej jakości materac to koszt nawet kilku tysięcy złotych.  Nie każdy może sobie pozwolić na tego typu wydatek. W takich wypadkach dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w materac nawierzchniowy. Rozłożony na kanapie czy materacu, na którym śpimy obecnie, znacząco poprawi jakość naszego snu. Materace nawierzchniowe mają za zadanie wyrównać powierzchnie do spania oraz wyregulować jego twardość. Materacem, który z pewnością spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających klientów, jest twardy materac Galaxy LUMINOS TENCEL AG. Jest to materac wykonany z pianki wysokoelastycznej HR, dzięki czemu odznacza się on niesamowitą miękkością i elastycznością. Dodatkowo, warto wspomnieć także o innowacyjnym pokrowcu TENCEL AG. Uszyto go z włokiem celulozowych, dzięki czemu posiada właściwości termoregulacyjne. To idealne rozwiązanie, ponieważ materac niejako zapewnia nam ciepło zimą, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu podczas gorących nocy. Nie sposób nie wspomnieć o właściwościach antybakteryjnych – pokrowiec zawiera bowiem jony srebra SILVER +. Pozwala także na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny poprzez zapewnienie bardzo dobrej wentylacji, co uniemożliwia zatrzymywaniu wilgoci. Odprowadzanie wilgoci na wnętrz ma ogromne znaczenie, ponieważ zapobiega to powstawaniu pleśni i grzybów. Twarde materace Galaxy LUMINOS TENCEL AG idealnie sprawdzą się zatem dla osób, borykających się z problemami alergii. Materac bez problemu można zdjąć i prać w temperaturze 60 stopni. Producentem materacy Galaxy jest Hilding Anders, lider w swojej klasie, który na polskim rynku dostępny jest od 2001 roku. Jeśli szukasz materaca nawierzchniowego i zastanawiasz się jaki twardy materac będzie dla Ciebie najlepszą opcją, z pewnością będzie to Galaxy LUMINOS TENCEL AG. Twarde podłoże dobrze sprawdza się w przypadku osób z większą wagą.

Jak dobrać rozmiar materaca Galaxy LUMINOS TENCEL AG? Co wpływa na ten wybór?

Jeśli chodzi o to, jaki wymiar materaca będzie najlepszy, jest to mocno indywidualna kwestia. Musimy się bowiem zastanowić, czy będzie on użytkowany jako materac dla jednej czy dla dwóch osób. Podwójne materace posiadają standardowo 3 wymiary: 140×200, 160×200 oraz 180×200. W takich wymiarach dostępny jest także materac Galaxy LUMINOS TENCEL AG. Szczególnie materac 180×200 przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie najwyższy poziom komfortu. Materace do łóżek pojedynczych, mają wymiary 80×200, 90×200 oraz 100×200. Jaki rozmiar twardego materaca Galaxy LUMINOS TENCEL AG znacząco poprawi jakość naszego snu? Może warto postawić na inną opcję, jaką jest twardy materac 120×200? Taka duża powierzchnia do spania z pewnością sprawi, że nasz odpoczynek nocny będzie na najwyższym poziomie.

O czym pamiętać przed zakupem twardego materaca Galaxy LUMINOS TENCEL AG?

Materac nawierzchniowy to idealna propozycja dla każdego, kto cierpi na bezsenność z powodu niewygodnego materaca podstawowego lub wygniecionej kanapy. Oprócz tego, materac nawierzchniowy dobrze sprawdzi się także jako osobny materac, który możemy wykorzystać pod namiotem lub w przypadku pojawienia się niezapowiedzianych gości. Materaca Galaxy LUMINOS TENCEL to produkt o niewielkiej wadze, natomiast o sporej grubości, aż 6 cm. Decydując się na zakup materaca nawierzchniowego, musimy przede wszystkim dopasować go do obecnego podłoża, na którym śpimy. O ile w przypadku łóżek jest z tym mniejszy problem, o tyle rozkładane kanapy mają dość niestandardowe wymiary. Wtedy musimy dopasować wielkość materaca nawierzchniowego w taki sposób, aby zapewnił nam zdrowy i komfortowy sen.

Jeśli szukasz podstawowego materaca piankowego o wymiarach 120×200, modelem wartym zainteresowania jest model Hilding Salsa. Ten materac termoelastyczny 120×200 wykonany jest z dwóch rodzajów pianek Fleifoam oraz Visco. Takie rozwiązanie zapewni największą miękkość i wrażenie przyjemnego otulenia.  Ponadto Salsa to wyrób medyczny, o właściwościach antyodleżynowych. Twarde materace 120×200, ale także w wielu innych wymiarach, znajdziesz w sklepie Senna Materace.