Zaznacz stronę

Podejmując decyzję o zakupie materaca do sypialni, inwestujemy w swój zdrowy sen i efektywny wypoczynek. Niech nie zniechęca nas specjalistyczne nazewnictwo i specyfikacje techniczne. Warto poświęcić swój czas, by się im chwilę przyjrzeć, bo materac wybieramy najczęściej na kilka lat. Przedstawiamy dziś jeden z najnowszych modeli z oferty Hilding – materac Conga, który należy do grupy materacy piankowych.

Materace piankowe – najczęściej są wykonane z kombinacji różnych rodzajów pianek – wysokoelastycznych, termoelastycznych, lateksowych. Ich zaletą jest wysoki poziom elastyczności i dostosowywanie się do indywidualnego kształtu każdego ciała. O ich komforcie decyduje gęstość pianki, wysokość poszczególnych warstw, z jakich są zbudowane, rodzaj tkaniny i jakość wykończenia pokrowców. Pianka termoelastyczna Visco – zwana także „pianką leniwą”, produkowana jest na bazie wiskozy i reaguje na ciepło naszego ciała, powoli dostosowując się do wagi oraz temperatury osoby leżącej na materacu. Pianki termoelastyczne „zapamiętują” kształt ciała śpiącego i pozycji leżenia, a kiedy wstajemy z materaca, wracają do stanu wyjściowego. Pianki Flexifoam® charakteryzują się wysoką elastycznością, a co za tym idzie, są bardzo plastyczne i dają poczucie większego komfortu. Dzięki swojej strukturze i gęstości pianka lepiej przystosowuje się do kształtu ciała i redukuje dyskomfort spowodowany naciskiem w najbardziej newralgicznych miejscach – ramionach, biodrach i nogach. Doskonale współgra z kształtem głowy, karku i ramion, tak, że nasze ciało i mięśnie swobodnie odpoczywają podczas snu. Lateks w naturalnej postaci produkowany jest z soku z drzewa kauczukowego i daje wysokiej jakości materiał. Znany jest ze swych głównych cech charakterystycznych, czyli naturalnej elastyczności i wytrzymałości. W produkcji stosuje się przeważnie mieszankę lateksu naturalnego z lateksem syntetycznym, ponieważ uzyskany w taki sposób materiał wykazuje jeszcze większy poziom elastyczności – zarówno punktowej, jak i całej powierzchni materaca. Taki materiał sam stwarza niezależne strefy komfortu. Ma także doskonałe właściwości regulujące temperaturę i rozpraszające ciepło. Pianka wysokoelastyczna, zwana również pianką HR to materiał o wysokiej sprężystości i wytrzymałości i mniej jednolitej strukturze komórkowej w porównaniu do standardowej pianki. Jest też materiałem bardzo odpornym na wszelkie odkształcenia. Posiada właściwości szybkiego powracania do pierwotnego kształtu. Co to oznacza? Materac z pianki wysokoelastycznej szybciej reaguje na zmiany pozycji ciała podczas snu, zapewniając komfort niezależnie od pozycji, w jakiej leży śpiąca osoba. Pianka ta ma także porowatą strukturę, co gwarantuje swobodny przepływ powietrza i optymalną wentylację.

Materace piankowe często podzielone są na kilka stref. Najczęściej jest to 7 stref twardości stworzonych z pianek o różnej gęstości, profilowanych w specjalistyczny sposób: w żłobienia czy fałdowania, które korzystnie wpływają na komfort spania. Każda ze stref odpowiada potrzebom innej części ciała. Wykorzystanie taśm 3D i otworów wentylacyjnych zapewnia swobodną cyrkulację powietrza. Inną ważną cechą materaców piankowych jest ich lekkość nawet przy dużym rozmiarze poszczególnych modeli. Docenimy ją podczas transportu i obracania materaca na drugą stronę (jest to zalecane w celu przedłużenia „żywotności” materaca).

Doskonałym przykładem tego typu materaca jest nowy model – Conga dostępny w ofercie marki Hilding. To nowoczesny materac zbudowany z czterech różnych pianek. Dwie wysokoelastyczne pianki o zróżnicowanej twardości zapewniają doskonałe wsparcie ciała. Wyprofilowane w 7 stref twardości gwarantują optymalne rozłożenie ciężaru poszczególnych partii ciała na powierzchni materaca. Dodatkowe wkładki w strefie ramion – z jednej strony z pianki Visco, z drugiej z chłodzącej pianki FloFom, reagują na temperaturę ciała, dzięki czemu niwelują napięcie i bóle w strefie ramion, barków oraz karku. Wysoka elastyczność, sprężystość i wytrzymałość pianek HR sprawiają, że materac sprawdzi się również w przypadku osób o podwyższonej wadze, nawet do 130 kg. Termoregulacyjne i chłodzące właściwości pianki FloFom dadzą doskonały komfort latem, a rozgrzewające właściwości pianki Visco docenimy w czasie jesienno-zimowym. Materac posiada antyalergiczny pokrowiec Cashmere.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.hilding.pl

Opracowane przez zdrowykregoslup.pl