Zaznacz stronę

Który materac jest lepszy? Ortopedzi zalecają wybór materaca w zależności od wagi i wieku, stanu zdrowia. Ale to tylko jedno z ogólnych zaleceń. Jeśli poranne przebudzenie na nowym łóżku nie wiąże się z bólem lub napięciem w plecach – gratulacje, dokonałeś właściwego wyboru, a ortopeda to potwierdzi. Nie zaniedbuj osobistych preferencji. Ktoś lubi materace sprężynowe, a ktoś inny materace piankowe. Niektórzy chcą utopić się w miękkich materacach jak chmura, podczas gdy inni czują się lepiej na twardych materacach.
Oferta materacy w dużych salonach jest ogromna. Aby nie mieć żadnych trudności przy wyborze, nawet przed pójściem do sklepu, powinieneś mieć minimalne pojęcie o rodzajach i wewnętrznej strukturze materacy i przynajmniej z grubsza określić swoje życzenia.

Czy mogę zaoszczędzić na materacu? Jest to możliwe, ale będzie to oznaczało oszczędność na zdrowiu. Tanie materace są produkowane przy użyciu przestarzałych technologii i bez uwzględnienia anatomicznych cech kręgosłupa, więc po kilku miesiącach ich używania możesz odczuwać ból pleców i mięśni. Ponadto tanie materace są krótkotrwałe i po kilku latach nadal będą musiały zostać zmienione. Materace dobrej jakości takie jak materace nawierzchniowe wystarczają na pięć do dziesięciu lat lub dłużej. Są wykonane z wysokiej jakości materiałów i zapewniają doskonałe podparcie kręgosłupa we śnie.

Który materac lepiej kupić, jeśli budżet pozwala wybrać dowolny model i nie występują poważne problemy zdrowotne? Bez wahania możesz polecić wysokiej jakości materac rehabilitacyjny z naturalnym pokryciem. Wiele osób uważa, że ​​materace rehabilitacyjne są potrzebne tylko dla tych, którzy cierpią na różne choroby układu mięśniowo-szkieletowego. W rzeczywistości materace hulding zapewniają jedynie prawidłową pozycję kręgosłupa, nie zakłócają prawidłowego krążenia krwi i pomagają się zrelaksować. Materace sprężynowe natomiast to nowa generacja materacy, w których każda sprężyna jest zapakowana w osobną kieszeń.